KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482148
nr 1548 2148
Elsa Schultz-Moberger
(1879-1978), Sverige
Trädgård med påfåglar. Signerad, akvarell, 26x25 cm, yttermått inklusive ram: 28x27 cm
Elsa Schultz-Moberger, svensk bildkonstnär född 1879, död 1978.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:23:43
17/6 12:09:36
700 kr
19/6 18:02:44
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Elsa Schultz-Moberger
Läs mer om Elsa Schultz-Moberger